смт. Вилок. Вилоцький ДНЗ

Навчальний процес

Навчально-виховний процес  здійснюється в межах Базового компонента дошкільної освіти в Україні за :

1) програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт";

2) програмою розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля".

Навчально-виховний процес у закладі здійснюється на українській та угорській мові. Вихователі наполегливо працюють над втіленням основних вимог програми шляхом планування роботи з дітьми у кожній віковій групі за тематичним принципом (однією темою на тиждень).

Організовуючи освітній процес з дітьми, колектив закладу використовує сучасні методи і методики навчання, кращий педагогічний досвід, новинки методичної та художньої літератури. Робота протягом дня планується систематично, відповідно до вікових особливостей та можливостей дітей.

Освітню роботу з дошкільнятами вихователі планують за такими розділами як:

- ознайомлення з предметним довкіллям;
- сенсорне виховання;
- розвиток мовлення;
- художньо-мовленнєва діяльність;
- навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма;
- введення у світ кількості, логіки, простору і часу;
- економічна освіта;
- екологічна освіта, вступ до природознавства;
- елементарні історико-географічні уявлення;
- основи безпеки життєдіяльності;
- образотворча діяльність;
- конструювання;
- музичне виховання;
- фізична культура.

ВИДИ РОБОТИ З ДІТЬМИ ПРОТЯГОМ ДНЯ:

бесіди;
індивідуальну роботу;
спостереження;
дидактичні ігри;
рухливі ігри (малої і середньої рухливості);
конструктивно-будівельні ігри;
трудові доручення, чергування;
самостійну діяльність;
роботу із прищеплення навичок самообслуговування.
сюжетно-рольові та конструктивно-будівельні ігри;
ігри-драматизації, театралізації;
дидактичні та словесні ігри;
ігри з іграшками, предметами, картинками;
настільно-друковані, інтелектуальні.

При організації життєдіяльності дітей у першу і другу половини дня передбачається також проведення:
різних видів праці (у природі, самообслуговування, господарсько-побутова, ручна/художня);
дослідів та спостережень на майданчику, вулиці, у куточку природи, лісу тощо;
самостійної ігрової, художньої, рухової, пізнавальної, комунікативної діяльності;
індивідуальної роботи з окремими вихованцями чи підгрупами по 2-4 дитини за різними змістовими напрямками освітньої роботи;
читання, розповідання, інсценування творів художньої літератури, бесіди на морально-етичні, побутові, особистісні теми;
різноманітних розваг: показ вистав у ляльковому, настільному, інших видах театру; дитячі концерти; фізкультурні, музичні, літературні дозвілля тощо.